• Diğer

Yazar

info@sutunhaber.com

55 makale bulunmakatadır

Artık AK PARTİ ile ORTAKSINIZ

Uzun zamandır yenilemediğim köşemi facebook'ta yazmış olduğum Mü'min'in günlüğü ile biraz hareketlendirmek istedim.

13:50 - 2 Kasım 2015

+A

-A

2 Kasım 2015 - Mü'min'in Günlüğü:
İslam gelsin diye birçok haram ve şirke göz yumuldu.

İslam gelsin diye Ak Partiye oy verenler!

İşiniz öyle sandığa gidip bir oy vermekle bitmiyor.

Artık AK PARTİ ile ORTAKSINIZ

ORTAK OLDUKLARINIZ VE İSLAM GELSİN DİYE YAPMANIZ GEREKEN VACİPLERİNİZ (!)

Bunun için samimi iseniz!

- İncirlikten kalkıp Suriyeli ve Iraklı çocukları bombalayan ABD askerlerini kovması için ortağınıza baskı yapmalısınız.

- Faize bereket dileyen ortak olduğunuz parti başkanınızı uyarıp faizi ortadan kaldıracak girişimlerde bulunması için baskı yapmalısınız.

- Az sayıda içki fabrikasını arttırmakla övünen ortak partinizin bakanını kınayıp içkinin yasaklanması için partinize baskı yapmalısınız.

- Genelevlerde satılan kadınları özgürleştirmek için (ki onlar güya isteyerek bu işi yapıyorlar) ortak olduğunuz partinize baskı yapıp haram evlerini kapattırmalısınız.

- Son 2 yıldır Türkiye’de katledilen Müslüman kardeşlerimizin katillerini bulup cezalandırması için baskı yapmalısınız.

- Ortak olduğunuz partiye karşı LGBT’lerin önünü açması konusunda sert uyarılarda bulunup onlara karşı tavır alması için baskı yapmalısınız.

- Ortak olduğunuz partinizin ateislere karşı vermiş olduğu haklara karşı, dine hakaret edenlere olan müsamahasına karşı en sert tepkiyi verip başta Allah’a olan hakaretler olmak üzere tüm dini değerlerimize karşı yapılan aşağılamalara mukabil ciddi önlem almaları içina baskı yapmalısınız.

- PKK'ye karşı kendisini korumak için aldıkları pompalı tüfeklerle evlerine yapılan baskınlarla tutuklanan Müslümanların serbest bırakılıp rahatsız edilmemesi için baskı yapmalısınız.

- Partinizin Paralel örgüt yaptı diyerek sıyrılmaya çalıştığı ve 12 yıldır mağdur edilen tutuklanan insanlara iade-i itibar verilip mağduriyetlerinin giderilmesi içi baskı yapmalısınız.

- Artık İslam geliyor diyenlerin sayısının %50 olduğunu belirterek kanunların Kur'an referasnlı yapılması için ortak partinize baskı yapmalısınız.

- 28 Şubat döneminden beri hapislerde tutulan Müslümanların koşulsuz serbest bırakılması için ortağınıza baskı yapmalısınız.

- Bundan sonraki seçimlerde Müslümanların başına Müslümanlardan başkasının gelmemesi için baskı yapmalısınız.

- Zaten ortak partinizin yıkılmasını için bin bir türlü hile yaptığını iddia ettiğiniz tüm devletler ile yapılan yeni anlaşmaların iptali için baskı yapmalısınız ve mesafenin korunması için mücadele etmelisiniz.

Eğer bu ve bunlara benzeyen İslamın gerektirdiği şeyleri yapmıyorsanız bu ve daha sayamadığımız bütün haksızlıklara ORTAKSINIZ!


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Rabia 31 Ocak 2016 02:08

Allah razi olsun agabeyim gerceleri haykirdiginiz icin .

Cevapla
Abu Abdullah el Kurdi 5 Kasım 2015 10:48

+bunu yapan kişinin o örgütün yaptıklarına ortak olduğunu ortaya koymaya yeterli bir delil olur. İşte bu destek onları bila istisna IŞİD in işlediği tüm fitne ve fesada ortak kılmakta akıtılan Müslüman kanının dan onlara da bir pay düşmektedir. Sözün özü şudur: Basit ve sıradanmış gibi görünen bir haberle bile yüzlerce masum müslümanı bombalı araçlarla katleden, dini, kendisi ve ailesinin nefisini zalim katillerden korumak için canını feda etmek için kıyama kalkan mücahidleri sahte hilafet safsatasından dolayı boğazlayan, her şey Suriye'de ki mazlumların lehine işlemeye başladığı sırada onların tüm kazanımlarını yerle yekzan eden ve ümmetin en değerli Muvahhidlerini tekfir eden bir topluluğu desteklemek bu yapılanların tamamına ortak kılıyorsa eğer doğrudur bir parti içinde aynısı söz konusu olur.

Cevapla
Abu Abdullah el Kurdi 5 Kasım 2015 10:39

Muhakkak ki bir topluluğa verilen destek, destek verenlerin o topluluğun yapmış olduğu fiillerin de ortak olduğu manasına gelir bunda haklılık payın tam olmasa da var. Ancak hatırlatmak ta fayda var, destekçiler destek oldukları topluluğun yapmış olduğu her cürmü bilmeli ve o yapılan fiilin cürüm olduğu konusunu da yeterli derecede kavramalıdır. Buna örnek verecek olursak: Bugün çevremizde gizli yada açıktan IŞİD adlı Harici örgüte destek veren bir hayli insan var. Bu eli kanlı ifsad ve tefrika hareketine destek verenlerin neredeyse %95 IŞİD'in dünya da ki tüm cihad sahalarında yaydığı fitne ve tefrika siyasetini gözleriyle gördükleri halde cahilce desteklemeye devam etmektedirler. IŞİD'ın Suriye sahasında her gün bombalı araçlarla yüzlerce Muvahhid'in kanını akıttığını, Ömrünü Allah yolunda cihada adamış Mücahid komutanlarını hatta aileleri ile birlikte katlettiğini duyuyor ama kör taassubu onu en adi haber kaynağının verdiği bir haber ile IŞİD'i savunmaya sevk ettiğini düşünürsen+

Cevapla
Yavuz Irgatoğlu 5 Kasım 2015 00:01

Hz. Yusuf, Firavunun küfür ahkamına ne kadar ortak idiyse İslami hassasiyetlerini ümmet maslahatı gereği lehine olanı tercihte kullananlar da bu hükümetin cürmüne o kadar ortaktır. Kimse ama Hz Yusuf şöyleydi böyleydi demesin. Başkalarını tevilcilikle suçlarken ne çok tevile sarıldığımızın resmi olur. Hiç bir aklıbaşında müslüman zaten AKP yi İslamın temsilcisi de, basamağı da görmüyor. Kimsenin beşer ahkamını talep edip oy verdiği de yok. Fakat kişi kendisinin veya kardeşinin canı, namusu, emniyeti ve dini için az şerli olanı tercih edebilir. Kimse çıkıp da CHP-HDP-MHP üçlüsünün on yıllarca malum olan rengine rağmen bunlar Esada yardım edip Suriye direnişini ve halkını boğmayabilirdi demesin. AKP nin işlediği cürümlerden beriyiz, zulmünü elbette eleştireceğiz. Ama teberri etmek reel meydandan kaçıp soyut kategorizme sığınmak değildir. Her bir vaka da siyah ve beyaz değildir. Eğer öyle ise teberri ettim diyenler bu hükümetin hiç bir iyi icraatından da istifade etmemeliler.

Cevapla
Yavuz Irgatoğlu 4 Kasım 2015 23:51

Biz sadece Suriye'de tecavüze uğrayan mazlumların gıda ve ikmal yollarının kapanmamasının ortağıyız. Ama şayet bu iktidar oysuzluktan dolayı düşseydi ve o sınır kapısı kapanıp 2 milyon mülteci geri gönderilseydi, işte siz de o zaman tecavüz edilen her kadından, açlıktan ölen her çocuktan, Türkiye sınırında Türk askerinin de destek verip öldüreceği her mücahidin kanından sorumlu olacaktınız. Sakın bize ne? biz uzak durduk demeyin? Suskunluğunuz veya sorumsuzluğunuz tavır değil tavırsızlıktır. Tavırsızlığınızdan dolayı müslümanın aleyhine türeyen her sonucun da ortağısınız. Gelelim oy meselesine. Kimsenin tağutu ve ahkamını onayladığı yok. Ortada müminin can ve namus iğfali gibi zaruttan bir manzara var. Kişi kardeşinin ırzına geçilmesin diye maslahat gereği ehven-i şerre yönelebilir. Sakın fıkıhta ehven-i şer yok demeyin. Sakın zaruret halinde haram olan domuz eti yiyen kişiyi domuz üreten ve satanla aynı görmeyin. Suriye ve Gazze siz sevmeseniz de bu sınıra ve bu hükümete bakıyor.

Cevapla
taha yılmaz

Yorumuevet fıkıhta ehveni şer var. varda önemli bir şeyi unutmayın. velayetinizi batıla verin diye bir kaide yok.

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV