• Diğer

Politika

Bakan Işık'tan yeni 'bedelli' açıklaması

Bakan Işık, bedelli askerliğin gündeme getirilmesinin doğru olmadığını belirterek ancak yeni savunma konsepti ile birlikte çıkabileceğini söyledi

Bakan Işık'tan yeni 'bedelli' açıklaması

12 Ağustos 2016 15:22
-A

+A

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik konusunun gündeme getirilmesini doğru bulmadığını belirterek "Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir" dedi.
 
Habertürk canlı yayınına katılarak gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Işık, bedelli askerlik konusunda şöyle konuştu:
"Şu anda bedelli askerlik gündemde değil. Şu noktada söylüyorum, bugün bedelli askerlik çıkaralım, altı ay sonra, bir sene sonra bedelli askerlik çıkaralım. Bu yaklaşım doğru bir yaklaşım değil. En temel yaklaşımımız şu olmalı, yeni savunma konsepti hayata geçtiğinde Türkiye’nin asker ihtiyacı, niteliği belli olacak. Eğer savunma reform konseptinin sonucunda Türkiye’nin diyelim ki 500 bin asker yerine 400 bin askerle savunmasına ikame edilebilir denilirse, o zaman bu konular gündeme gelebilir. Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, hain terör örgütünün elemanlarını temizliyoruz, IŞİD gibi örgütlerle mücadele ediyoruz. İkide bir bedellinin gündeme getirilmesi bizim açımızdan uygun değil."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV