• Diğer

Türkiye

Demirtaş: Türkiye'de iç savaş çıkabilir

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ABD gazetesi Washington Post’a yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaz aylarında bir iç savaş yaşanabileceğini söyledi.

Demirtaş: Türkiye'de iç savaş çıkabilir

4 Mart 2016 13:27
-A

+A

Washington Post yazarı David Ignatius’un haberine göre, telefon bağlantısıyla gazeteye röportaj veren Demirtaş, doğu illerinde PKK ile çatışmaların yaz aylarında şiddetlenebileceğini belirterek “Birçok Kürt ve Türk ölebilir ve bu durum bir etnik savaşa yol açabilir” dedi.
 
Ateşkes ve barış görüşmeleri için çağrı yapan Demirtaş, PKK’ya da silah bırakarak barış görüşmelerine geri dönmesi yönünde çağrı yaptıklarını da ifade etti.
 
'DÜNYA KÜRTLERE YÖNELİK SALDIRILARA NEDEN SESSİZ?'
 
ABD ve diğer uluslararası güçlerden de görüşmelere yeniden başlanması için destek isteyen Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisiyle ilgili asılsız suçlamalarda bulunduğunu ifade etti. Suriye’de Kürt güçlerinin terörle mücadelede çok etkili bir güç olduğunu da söyleyen HDP lideri, “Biz Kürtler Ortadoğu’da IŞİD barbarlığına karşı en etkili güç haline geldik. Dünyanın neden bize yönelik saldırılara sessiz kaldığını anlamıyoruz” dedi.
 
Haberde, ABD yönetiminden üst düzey bir yetkilinin  “Şiddete son vermenin ve siyasi diyalog sürecine geri dönmenin herkesin yararına olduğunu düşünüyoruz ve bunu teşvik etmenin yollarını arıyoruz” şeklindeki sözlerine de yer verildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Kurdén Navçé 12 Mart 2016 18:05

Çözüm süreci devam etsin demek tabii ki bedava ve kolay.. Ama birde çözüm sürecini kim baltaladı? Kürtlerin evine zorla girip onları canlı kalkan olarak kullanan,çocuklarını zorla dağa götüren,zorla vergiye bağlayan,kepenklerini zorla kapattıran,her bir Kürdün evinin önüne hendek kazıyıp ve patlayıcı yerleştirmek suretiyle yaşamı Kürtlere zindan eden ve dahası terör estiren PKK ve onun bileşenleri ola HDP/DBP/KCK/YPS vesaire değil mi? PKK'nin tüm bu zulmü ve bu terörü ortada olacak sonra "Biz barış istiyoruz ve Çözüm süreci devam etsin" Demek kadar bir saçmalık olur mu? Eğer gerçekten halk sorulan sorulara "Çözüm süreci devam etsin"Şeklinde cevap vermişse kimse kusura bakmasın ama gerçekten aptallıktır ve demek oluyor ki hala biz Kürtler olup-bitenlerden ders almamışızdır. Fakat burada yorum yapan kardeşlerimize aynen katılıyoruz.Yani eğer devlet bölgede alan hakimiyeti,otoriteyi ele geçirir,kamu düzeni sağlar ve PKK'yi bölgeden kovarsa,bu kez yapılacak ankette Çözüm süreci istiyormu

Cevapla
ismi lazım değil 7 Mart 2016 18:54

Allah belanı verecek demirtaş bu millet müslüman dır ve senin etnik savasına alet olmayacaktır kardeşliği paylaşmayı yaraları sarmayı bilir bu millet sen daha tanıyamadınmı suyu nu içtiğin toprağında büyüdüğün havasını soluğun bu toprağın nankörüsün sen

Cevapla
abdullah boyunçapan 4 Mart 2016 18:28

Oynayin bakalim tiyatronuzu nereye kadar kominust ataist ler ölümle yuzleseceginizde durumunuz ne olacak

Cevapla
silopililer adına 4 Mart 2016 16:28

Sayın Davudoğluna şehrimize hoş geldin diyoruz.Silopi PKK teröründen arındırıldığı için gerçekten çok mutluyuz ve çok huzurluyuz.Demirtaşa gelince; Türkiyede 78 milyon,dünyadaki 1.5 milyar müslüman meğerse "Askeri Cuma" kılıyormuşta bir tek Demirtaşin ki "Sivil Cuma" imiş.Şu saçma,anlamsız isim ve kavramlara bakın.Alfabede harf bırakmadılar.Hepside yalan,düzmece ve kandırmacadır.Demirtaş'ın sahte Cuma'sı da fiyasko çıktı.Umduğunu bulamadı ve bir kez daha başta Allahın; sonra da halkın gazabına uğradı.

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV