• Diğer

Türkiye

Furkan Vakfı'nın Konferansları Neden Engelleniyor?

1994 yılında Adana’da kurulan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın 20 yıl boyunca halkın büyük teveccüh gösterdiği konferanslarına engel!

Furkan Vakfı'nın Konferansları Neden Engelleniyor?

10 Kasım 2014 12:13
-A

+A

İlk olarak İstanbul’da Bağcılar Belediyesi’nin iptali ile başlayan engellemeler, şimdi de Elazığ ve Malatya konferanslarının iptali ile devam etmekte ve tüm Türkiye’de engellenmektedir. Bunun üzerine de Twitter’da gündem çalışması yapan Furkan Vakfı, Türkiye gündemine ve Dünya gündemine girerek tepkisini ortaya koyuyor. Furkan Vakfı’nın sevenleri tarafından #KonferanslarımızEngelleniyor etiketi altında binlerce tweet atılarak bu duruma tepki gösterildi.

Furkan Vakfı tarafından yıllardır halkın bu alandaki eksikliğini karşılayan ve spor salonlarında gerçekleştirilen genel konferanslar, bayanlara yönelik konferanslar ve gençlik konferansları ortada hiçbir gerekçe yokken engellenmiş olacak.

Konferans programı sebebiyle başvurulan spor salonu müdürleri, salonların boş olduğunu ifade etmelerine rağmen Spor Genel Müdürlüğünden salonların Furkan Vakfı’na tahsis edilmesinin engellendiği bildirilmektedir. Furkan Vakfı, kendisinin yanlış tanındığını düşünüyor ve bu engellemelerin bir an önce kaldırılmasını istiyor. Engellemelerle ilgili olarak Furkan Vakfının kurucusu ve Hocası Alparslan Kuytul şu açıklamalarda bulundu:

“Konferanslarımızı engelleyenler AK Parti yetkilileri mi yoksa bizi onlara yanlış tanıtarak, bizi AK Parti ile karşı karşıya getirmek isteyen birtakım karanlık güçler mi bilmiyoruz. Birkaç gün içinde bunun ortaya çıkacağını zannediyorum.

Tüm arkadaşlarımız bilsinler ki; rüzgârlar ağaçları, engeller de dava adamlarını sağlamlaştırır. Zulüm ve haksızlıklar sevenlerimizi çoğaltır. Yeter ki; bize yapılanları gece-gündüz usanmadan anlatalım ve bize bunu yapanları yaptıklarına pişman edelim. Böyle zulümlerle Tevhid davasını anlatmamıza engel olmak ve hareketimizin büyümesini durdurmak isteyenlere, bunun mümkün olmadığını gösterelim. “Tanıtım Senesi” olarak ilan ettiğimiz bu yılda, yapılan bu haksızlık vesilesiyle kendimizi doğru tanıtalım.

AK Parti yetkilileri bu haksızlığa engel olana kadar sohbetlerde ve internette mücadeleye devam edin. Bilin ki; bu zamanda interneti kullanmak vacibtir ve unutmayın ki; hak verilmez alınır.”

Furkan Vakfı yetkilileri ise:

“Bizim paralelci zannedildiğimize dair duyumlar alıyoruz. Birtakım karanlık güçler bizi yanlış tanıtıp bizleri Ak Parti hükümeti ile karşı karşıya getirmek istiyorlar. Bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını ve yapılan bu yanlıştan bir an önce dönülmesini temenni ediyoruz.

Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi’nin kamuoyunda paralelciler olarak bilinen kimseler hakkında onları tenkit eden ifadelerini ve bu konularda yaptığı açıklamaların linklerini yayınlıyoruz.

Alparslan Kuytul Hocamızın 17 Aralık Olayları Hakkında Görüşleri:

1. VİDEO KAYDI

2. VİDEO KAYDI

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
niyazi keskin 28 Nisan 2017 15:39

AKP haksız yere hiçbir zaman İslamiyeti savunan kislere hic bir zamn karşı çıkmamıştır

Cevapla
selçuk çepe 17 Aralık 2016 11:27

Allah diledikçe hiçbir güç islam medeyetinin engel olamımıyacaktır bu davanın allahtır Allah'ın elbbet gelecektir

Cevapla
Açık sözlü 28 Kasım 2016 15:19

Halkımız tembelliği bırakıp biraz kitap okusa,biraz araştırma yapsa gerçekleri görecek. Muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendiyi yıllardır takip ederim. Korkmadan,çekinmeden hakkı haykırıyor. KURAN ve SÜNNETE göre konuşuyor. Yakında bunu bu millet İNŞALLAH görecek.

Cevapla
Furkan erleri 28 Kasım 2016 10:20

Furkan haraketi ehli sunnet hareketidir.

Cevapla
adem gürbüz 7 Nisan 2016 17:41

Furkan vakfının konferanslarını destekliyoruz

Cevapla
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV