• Diğer

Yazar

sutunhaber@gmail.com

30 makale bulunmakatadır

Burası İstanbul mu Yoksa Kostantiniyye mi?

26 Haziran Pazar günü kısaca LGBTİ Birliği tarafından “Onur Yürüyüşü” adı altında bir onursuzluk eylemi gerçekleştirilecek. Günler öncesinden duyuruları yapılmaya başlandı. Düzenledikleri kampanya haftasında ise bir hafta boyunca eş cinselliği, cinsel sapkınlıkları konu alan panel ve programlar yapacaklarını duyurmuşlar.

12:08 - 17 Haziran 2016

+A

-A

Sahi biz 563 yıl önce Kostantiniyye’yi fethedip, İstanbul’a İslam’ı hakim kılmamış mıydık?

Sahi biz daha bir ay önce, 29 Mayıs’ta İstanbul’un fethini büyük bir coşkuyla kutlamamış mıydık? !

Bu hususları not alın…

Evet, 26 Haziran’da İslambol’un merkezinde bir onursuzluk yürüyüşü yapılacağı ilan edildi. Bu neden mi bir onursuzluk yürüyüşü? Nedeni aslında kendi isimlerinde gizli, birliğin kısa ismi sizi yanıltmasın açılımı şu şekilde lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks.

Böyle büyük bir cürümü açıkça ilan edip, bunu büyük bir gösteriye dönüştürmek elbette toplumsal olarak akıl almaz, kabullenilemez bir durumdur.  Fakat şu durumu görmek ve göstermek zorundayız. Bu durum, Müslümanların yaşadığı bir toplum olarak ne düzeyde olduğumuzu görme açısından bizim için bir turnusol kâğıdı konumunda. Peşinden koşmamız için çağrılar yapılan batılı batıl fikirlerin, batı medeniyetinin, çağdaşlaşma düşüncesinin, demokrasi fikrinin toplumumuzu getirdiği noktayı müşahede etmek zorundayız.

Evet, eşcinsellik fıtri bir sapkınlık, büyük bir cürüm, bunun toplu olarak bir gösteriye dönüştürülmesi ve buna izin verilmesi de toplumsal bir suçtur. Ama bunun yanında İslami hayatın yaşanmaması, İslami hadlerin uygulanmaması, fuhşun yasal bir zemin bulması, Allah’ın indirdikleri ile yönetilmemesi,  Müslüman kardeşlerimizin katilleri ile aynı sofrada yemeklerin yenmesi, Müslüman kardeşlerimizi katledeceğini bilerek bizim egemenlik alanımızda olan boğazlardan gemilerin geçişine, havaalanlarından uçakların kalkmasına izin verilmesi de büyük bir cürüm ve suçtur.

Peki, biz toplum olarak buralara nasıl geldik?

Sizlere kısa bir hatırlatma yapmak istiyoruz.

"Medyen'e de kardeşleri Şuayb'ı (gönderdik). Dedi ki: Ey kavmim! Allah'a kulluk edin, sizin ondan başka ilahınız yoktur. Size Rabbinizden açık bir delil gelmiştir; artık ölçüyü, tartıyı tam yapın, insanların eşyalarını eksik vermeyin. Düzeltilmesinden sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Eğer inananlar iseniz bunlar sizin için daha hayırlıdır."(A'RAF-85)

"Şüphesiz Allah, zalim bir toplumu doğru yola iletmez."(AHKAF-10)

"Ad kavmine de kardeşleri Hûd'u (gönderdik). O dedi ki: «Ey kavmim! Allah'a kulluk edin; sizin O'ndan başka ilahınız yoktur. Hâla sakınmayacak mısınız?"(A'RAF-65)

"Şu halde Allah'ın nimetlerini hatırlayın, yeryüzünde bozguncular olarak karışıklık çıkarmayın."(A'RAF-74)

"Ama inkâr edenlere gelince onlara: Ayetlerim size okunmuş, siz de büyüklenip suçlu bir toplum olmuştunuz, değil mi? denilir."(CASİYE-31)

"Bunun üzerine Musa: Bunlar suç işleyen bir toplumdur, diye Rabbine arz etti."(DUHAN-22)

"İşte Ad (kavmi). Rablerinin ayetlerini inkâr ettiler; O'nun peygamberlerine âsi oldular ve inatçı her zorbanın emrine uydular."(HUD-59)

Allah'a kulluğun kesintiye uğraması, peygambere ittibanın yokluğu, başka ilahların devreye girmesi, ölçü ve tartının bozulması, bozgunculuğun yaygınlaşması, zulmün çoğalması, suçun toplumsallaşması, toplumun zorbalar üretmesi ve bu zorbalara uyulması vb. unsurların yaşadığımız toplumdaki varlığının birer şahitleri konumundayız.

Bu şahitliğimizi, değişimin anahtarı kılmak zorundayız.

İşte ilan edilen onursuzluk yürüyüşü tüm bunları düşünmemiz açısından bize bir fırsat vermelidir.

Bu yürüyüşe izin verenlere şunu açıkça sormalıyız; Burası İstanbul mu Yoksa Kostantiniyye mi?

Ve bizler sizi Hz. Lut’un uyardığı gibi uyarıyoruz:

"Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?”  (Şuara, 161)

Lut Kavmi ve LGBT


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV