• Diğer

STK Haberleri

MUM-Der'den Odatv'ye Kınama

Ergenekon benzeri Kemalist ve mezhepçi silahlı örgütlerin yayın organı olarak bilinen Oda Tv, geçtiğimiz günlerde Muhtaç Mahkumlara ve Ailelerine Yardım Derneği'ni (MUMDER) hedef alan 'ısmarlama' bir habere imza attı.

MUM-Der'den Odatv'ye Kınama

18 Haziran 2016 12:23
-A

+A

MUM-der yönetiminin asılsız haber hakkında yapmış olduğu basın açıklaması.

Derneğimiz hakkında odatv.com sitesinde 14.06.2016 tarihinde yayınlanan asılsız haber hakkında Açıklama

MEZHEPÇİ SOL AZGINLIĞIN/AZINLIĞIN EMPERYALİZM TETİKÇİLİĞİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Ergenekon benzeri Kemalist ve mezhepçi silahlı örgütlerin yayın organı olarak bilinen Oda Tv, geçtiğimiz günlerde Muhtaç Mahkumlara ve Ailelerine Yardım Derneği'ni (MUMDER) hedef alan 'ısmarlama' bir habere imza attı. 

Kuveyt Türk Bankası'na yönelik ABD'de açıldığı iddia edilen dava, Oda Tv tarafından bir hedef gösterme aracı olarak kullanıldı. Oda Tv haberinde, Kuveytli petrol zengini Hajjaj al-Ajmi'nin, Kuveyt Türk Bankası hesaplarını kullanarak 'Terör Örgütlerine' yardım ulaştırdığı iddiasıyla dava açıldığı bilgisine yer verildi. Haberde aynı banka hesabının Mum-Der tarafından da kullanıldığı ileri sürülerek, mevcut dava ile bir ilişki kurulmaya çalışılmıştır. Ancak Oda Tv'nin paylaştığı dava dosyalarında böyle bir bilginin bulunmaması, haber hakkında 'Amatör bir tetikçilik örneği' yorumlarını haklı çıkarmıştır. 14.06.2016 tarihinde odatv.com sitesinde Mert Taşçılar isimli şahıs tarafından hazırlanan “Ve ABD harekete geçti: Türkiye'deki o bankaya "IŞİD" davası” başlıklı haberde derneğimizin adı kullanılmak suretiyle bir takım gerçek dışı ifadelerle derneğimize yönelik karalama kampanyası başlatılmıştır. Söz konusu haberde gerçek dışı ve iftira niteliğindeki beyanlarla derneğimiz hedef gösterilmiş ve algı operasyonu yapılmak istenmiştir. 

Oda Tv tarafından verilen haberde belirtilen davanın ve davada ismi geçtiği iddia edilen şahısların derneğimizle hiçbir ilgi ve alakası yoktur. Söz konusu yalan haberde ABD tarafından açılan bir dava olduğu belirtilmişse de öncelikle bu davanın ne şekilde açıldığı belirtilmemiş ve ABD’de açılan bir dava ile Türkiye’deki derneklerin bir bağlantısının hukuken olamayacağı açık olmasına rağmen haberi yapan kişilerce iş bu durum bilinçli bir şekilde gizlenmiştir. Kaldı ki Türkiye’de faaliyette bulunan bir banka için ABD’nin dava açması hukuken mümkün değildir. Ortada bir davanın olup olmadığı da belli değildir. Haberde elde edilen bilgilerin 2012 yılına ait olduğu belirtilmiştir. Yalan haber yapmayı ilke edinen Esed rejimini destekleyen, bir takım mezhepçi terör örgütleri tarafından fonlandığı aşikar olan haber sitesi derneğimiz 2012 yılından sonra kurulduğunu dahi araştırma gereği duymadan bu haberi yapmıştır. 

Yapılan yalan haberle, insani yardım çalışmalarını sekteye uğratmanın ve derneğimiz hedef gösterilerek yapılan çalışmaları engellemenin amaçlandığı açıktır. Bu operasyonların ilgili azgın azınlığın Türkiye'deki çoğunluk Sünni halk ile 70 yıldır arkalarına emperyalistleri de alarak yürüttükleri hesaplaşmanın bir ürünü olduğu da gayet açıktır. Bu iftiraları atanların amacının inanan insanları itibarsızlaştırmak ve belirli odaklara hedef göstermeye çalışmak olduğunu gayet iyi biliyoruz. Kemalizm, Sol, emperyalizm karşıtlığı ve halkların kardeşliği gibi sloganik ifadelerin arkasına sığınarak Türkiye'den Suriye'ye dek emperyalistlere uşaklık yapan bazı mezhepçi örgüt ve Oda TV gibi karanlık yapıların bu ülkenin izzetli Müslümanlarını yıldıramayacağını, yaptıkları bu iğrenç ve alçakça algı operasyonuna gereken karşılığın hukuki yollarla verileceğini kamuoyuna duyururuz. 

Derneğimiz cezaevlerinde muhtaç mahkumların ve ailelerinin insani ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan yasal bir dernektir. Derneğimizin çalışmaları, Oda Tv ve benzeri örgütleri rahatsız ettiğinden dolayı gerçek dışı ve iftira niteliğinde haberlerle derneğimize yönelik algı operasyonu yapılmaya çalışılmaktadır. 

Yalan haberleri kendileri ve siyasi görüşleri için bir fırsata çevirmek isteyenlerin, iş bu haberlerin Türk Ceza Kanunu kapsamında Suç oluşturduğunu bilmelerini isteriz. Bu iğrenç ve gerçek dışı yalanlarla derneğimizi karalamaya çalışan, algı operasyonları yürüten kötü niyetli kişi ve gruplara yönelik tüm cezai ve hukuki haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.

MUMDER YÖNETİMİ

Tel: 0216 419 00 04
Fax: 0216 419 00 05
e-Mail: bilgi@mum-der.org.tr
mumdernegi@hotmail.com

Anahtar Kelimeler : mumder, odatv,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV