• Diğer

Dünya

Müslümanların Kurban Kesimlerine Bile Karışıyorlar

2011 yılında helal kesim sadece Belçika’da 155 milyon Avro gelir getirdi ve her yıl gittikçe büyüyen bir Pazar haline geldi. Ancak hükümet bu pazara baltayı vurmak istiyor. Hayvanların uyuşturulup kesilmesini teklif eden yasayı onaylamak istiyorlar.

Müslümanların Kurban Kesimlerine Bile Karışıyorlar

2 Haziran 2016 15:41
-A

+A

BELÇİKALI PROFESÖR: “UYUŞTURULMADAN KESİLEN HAYVANLARLA İLGİLİ YASA MÜSLÜMANLARA SATAŞMAKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL.”

2011 yılında helal kesim sadece Belçika’da 155 milyon Avro gelir getirdi ve her yıl gittikçe büyüyen bir Pazar haline geldi. Ancak hükümet bu pazara baltayı vurmak istiyor. Hayvanların uyuşturulup kesilmesini teklif eden yasayı onaylamak istiyorlar.

Bu sebeple 2015  yılının Kurban bayramında kesilen hayvanların oranı %80 önceki yıla göre düştü. 2015 yılında 8463 hayvan kesilirken, ondan önceki yılda 38.300 hayvan kesilmişti.

Hayvancılık sektörü ve bu iş için yatırım yapan Belçikalı firmalar geçen sene ciddi zarara uğradı. Bir çok hayvan ellerinde kaldı. Belçika hükümetinin hayvanları acı vermeden kesilmesi yönündeki yasası hayvancılıkla uğraşan Belçikalılara zarar vermekte. Birçok Müslüman bu yasa nedeniyle hayvanlarını kendi ülkelerinde kestirdi.

UYUŞTURULAN HAYVANIN ET KALİTESİ DÜŞMEKTE

Bu tabi işin maddi boyutu ve asıl sorun bu konuyla alakalı bilim adamlarının yapmış olduğu tespitlerdir. Elektronarkoz verilen hayvanların etlerinin kalitesi düşmekte ancak narkoz verilmeden kesilen hayvanların etleri çok daha kaliteli olduğu yönünde bilimsel çalışmalar gerçekleştirilmiştir. (1)

60 YIL SONRA İSLAM HALA KABÜL GÖRMÜYOR

Halbuki yıllar önce Avrupa’da yaşayan insanlar narkozsuz hayvan kesimine karşı değillerdi. Hatta bu iş uygulanıyor ve kimse sesini çıkarmıyordu. Ancak İslamafobi’yi dünyaya yayan Avrupa medyası bu sayede Müslümanların kurbanda kestikleri hayvanın nasıl kesileceğine kadar karışmaya başladı.

Ancak Avrupa halkının büyük çoğunluğu bugün İslamı kendilerine din olarak seçiyor ve yaşantılarını buna göre uyarlıyorlar. Buna karşılık Avrupa sanki intikam alıyormuş gibi “siz bizim kızlarımızı Müslüman yaparsanız bizde sizin çocuklarınızı çocuk istismarcılarına pazarlarız” demekte.

Kayıp Mülteci Çocukları Fuhuş Mafyası Kaçırdı
(http://www.sutunhaber.com/kayip-multeci-cocuklari-fuhus-mafyasi-kacirdi-79503.html)

BU HAYVAN SEVGİSİ NERDEN GELİYOR?

Avrupada bir çok ilaç sektörü hayvanları kobay olarak kullanırken, yıllar boyunca Afrika’yı sömürdüklerinde orada bulunan vahşi hayvanların derileriyle kendilerine kürk yaptıklarında, filleri öldürüp dişlerini kendilerine gerdanlık olarak yaptıklarında hiçte acıma duyguları yoktu ve hala yok. Bir anda Müslümanların bayramlarına müdahil olup “hayvanları acı çektirmeden uyuşturup kesmeye zorlayan” Avrupalıların bu hayvan sevgisi nereden geliyor?

İNSAFLI PROFESÖR

Prof. LoobuykProfesör Patrick Loobuyck’un dediği gibi yürürlüğe giren bu yasa Müslümanlara sataşmaktan başka bir şey değil. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin aldığı karara göre insanların inançlarına göre hayvanları kesimesinde bir sakınca görülmemektedir. Ancak maalesef Belçika hükümeti kendi ülkesinin ticaret hacmine katılan bunca milyon Avro’ya rağmen bu kararı görmezden geliyor.

1- (1)  https://lirias.kuleuven.be/bitstream/123456789/181352/1/final_booklet_ragged.pdf


SÜTUN HABER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV