• Diğer

Dünya

Rahip Tecavüzünden Doğan Örgüt

Katolik Kilise’sine bağlı Rahiplerin yıllar boyunca özellikle çocuklara uyguladıkları cinsel taciz ve tecavüz olaylarının artması sonucunda halkın tepkisi de orantılı olarak birikerek artmaya başladı.

Rahip Tecavüzünden Doğan Örgüt

21 Nisan 2016 20:10
-A

+A

Kilise SaldırganıTECAVÜZDEN DOĞAN ÖRGÜT:
ANTİ-KLERİKALİZM


ABD’deki Kilise yetkililerinin çocuk taciz ve tecavüz olaylarından haberdar oldukları halde 50 yıl boyunca bu suçların üstünü örtmesi ve daha birçok Kilisede Rahiplerin çocuklara ve kadınlara uyguladığı tacizler halkın zaman içerisinde bu suçlara karşı örgütlü hale gelmesine sebep oldu. (1)

Anti-Klerikalizm taciz ve tecavüz olaylarına tepki olarak doğdu.

Örgütlü bir şekilde faaliyet gösteren hareket mensupları politika veya herhangi bir alanda Kilise etkisi altında olan güçlere karşı harekete geçmeyi kendisine vazife edindi.

Kiliseye karşı harekete geçen anti-klerikalizm sekülerlikten yani dini değerleri muhatap almamaktan öteye geçip saldırgan bir tutumda takınmaya başladı. Militan tavırlara sahip anti-klerikalizm üyeleri Kiliseye ait birçok mülke zarar vererek bazı mülklerinde çalınmasında zanlı koltuğuna oturdu.

Taciz ve tecavüzlerin toplumu ne hale getireceğini gözler önüne seren sapık Rahipler Vatikan tarafından hala koruma altında tutuluyor ve işlenen suçların tazminatları hala Kilise tarafından ödeniyor. (2)

Müslümanların kadınlarına önem vermediği iddialarını sürekli gündeme getiren Hıristiyan batılı sözde aydın ve medya yayınları Kilise’nin mağdur ettiği çocukların büyüdüklerinde tecavüz ve taciz suçları işleyen birer psikopata dönüştüğünü hiç gündemine getirmiyor.

MÜSLÜMANLARDA DURUM FARKLI

Oysa Müslüman ülkelerde İslami eğitimle yetiştirilen çocuklar büyüdüklerinde çevrelerindeki insanlara hizmet anlamında bir çok hayırlı işe imza atıyorlar. Ayrıca erkek Müslümanlar hanımlarının korunmasına ve temiz bir şekilde kalması için büyük hassasiyet gösteriyorlar. Kadınlar ise aynı hassasiyetle tesettürlerine önem gösteriyor ve başörtüsü takıyorlar.

SÜTUN HABER

KAYNAKLAR:
(1)   http://www.sutunhaber.com/kilise-50-yil-boyunca-taciz-ve-tecavuzu-saklamis-79411.html
(2)   http://www.sutunhaber.com/alman-katolik-kilisesi-tazminata-doymuyor-78816.html

DİKKATİNİZİ ÇEKECEK DİĞER BAŞLIKLAR:


Kilise 50 Yıl Boyunca Taciz ve Tecavüzü Saklamış

Kilise 50 Yıl Boyunca Taciz ve Teca…

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV