• Diğer

Dünya

Siyonistler 3 Filistinliyi Daha Katletti

Dünyanın her köşesinde Müslümanlara karşı katliam uygulamaları devam ediyor. Siyonist terör devleti İsrail 3 Fİlistinliyi daha katletti.

Siyonistler 3 Filistinliyi Daha Katletti

15 Şubat 2016 11:28
-A

+A

Kudüs İntifadası devam ederken
İşgal Güçleri Cenin'in Batısında Filistinli İki Genci Şehit Etti
 
Cenin kentinin batısındaki Et-Tarim beldesinde bugün (14 Şubat Pazar) öğleden önce Filistinli iki gencin işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu şehit oldukları ifade edildi.
 
İşgal rejimi radyosu, Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında Cenin'in batısındaki Araka bölgesinde silahlı çatışma yaşandığını öne sürdü.
 
Filistin Sağlık Bakanlığı bu sabahki çatışmada şehit olan Filistinli gençlerin Araka köyü sakinlerinden 15 yaşındaki Nihad Raid Muhammed Vakid ile yine 15 yaşındaki Fuad Mervan Halid Vakid olduğunu açıkladı.
 
Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri ırkçı ayrım duvarının üzerindeki bir kontrol noktasından duvara yaklaşmakta olan iki gence ateş açtı. İşgal güçlerinin ilk yardım ekiplerinin gençlere yaklaşmasına izin vermediği bildirildi.
 
Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin olay anında bölgede bulunan Filistinlileri de aşağıladığını ve yaklaşık bir dakika süren çatışmanın ardından işgal güçlerinin ek kuvvet talep ettiğini söyledi.
 
İki gencin şehadetiyle birlikte Kudüs İntifadası'nda şehit olan Filistinlilerin sayısının 177'ye yükseldiği kaydedildi.

Bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla
İşgal Güçleri Beytlahim Yakınlarında Filistinli Bir Genci Şehit Etti
 
Beytlahim kenti yakınlarında işgal güçleri bugün (14 Şubat Pazar) Filistinli bir genci bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu gerekçesiyle şehit etti.
 
Medya kaynakları, işgal askerlerinin Beytlahim ve Kudüs kentleri arasındaki kontrol noktasında Filistinli bir gence bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla ateş açtığını bildirdi.
 
Filistin Sağlık Bakanlığı da şehit gencin Beytlahim'in kuzeydoğusundaki El-Ubeydiyye beldesi sakinlerinden 17 yaşındaki Naim Ahmed Yusuf Safi olduğunu açıkladı.
 
Kudüs İntifadası'nın başladığı Ekim ayından bu yana işgal güçleri Filistinli birçok genci bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğunu iddia ederek yargısız infazla şehit etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV