• Diğer

Türkiye

Son ses kaydında Erdoğan ve medya bombası!

Yeni sızdırılan ses kayıtlarında Başbakan Erdoğan'ın gazeteci Mehmet Altan ve başörtülü yazar Hidayet Şefkatli Tuksal'ın kovulmasını emrettiği iddia ediliyor.

Son ses kaydında Erdoğan ve medya bombası!

18 Mart 2014 12:03
-A

+A

Başbakan Erdoğan'ın medya ile kurduğu ilişkileri konu alan yeni bir ses kaydı daha yayınlandı. Başbakan ile Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon konuşmalarında Star gazetesinin eski baş yazarı Mehmet Altan ile muhafazakar yazarlardan Hidayet Şefkatli Tuksal'ın kovulmasını emrediyor.

ERDOĞAN'DAN BAŞÖRTÜLÜ YAZAR İÇİN "KOVUN" TALİMATI!

Twitter'daki "başcalan" adlı hesaptan sızdırılan kayıtta Başbakan Erdoğan, Karaalioğlu’na "biz bunları sövdürmek için mi burada tutacağız" sözleriyle azarlayarak hükümeti eleştiren yazıları nedeniyle Hidayet Şefkatli Tuksal'ın kovulması talimatını verdiği iddia ediliyor. Karaalioğlu ise "haklısınız ilgileneceğim efendim" derken Erdoğan'ın yanıtı sert oluyor: Hem haklısın diyorsun hem de burada tutuyorsun.

MEHMET ALTAN'A "HAYDİ GÜLE GÜLE" TEPKİSİ

Yine "başçalan" adlı hesaptan sızdırılan bir diğer ses kaydında ise Erdoğan’ın Mustafa Karaalioğlu’na Star gazetesinin baş yazarı Mehmet Altan için kovulma emri verdiği görülüyor. Altan'ın kendi sözlerini cımbızlayarak yazı yazdığını ifade eden Erdoğan "bu adam böyle sezonlar peşinde koşuyorsa haydi güle güle o sezonu yakalayabileceği bir yere gitsin" diyor. Mustafa Karaalioğlu olduğu iddia edilen kişi ise konudan haberdarım yanıtını verirken ikili arasındaki konuşma Erdoğan'ın “gereği neyse uzatmadan yapılmalı” talimatıyla sona eriyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV