• Diğer

Türkiye

Suriyeli Mazlumlara Yardım Çağrısı

Suriyede yaşanan insanlık dramından kaçıp Türkiye'ye sığınan mülteciler kış aylarıyla birlikte başlayan soğuktan korunmak için Adana'da buldukları boş tarlalara kendi imkanları ile çadırlar yapıyorlar.

Suriyeli Mazlumlara Yardım Çağrısı

7 Aralık 2014 16:21
-A

+A

Suriye'de yaşanan insanlık dramından kaçıp Türkiye'ye sığınan mülteciler kış aylarıyla birlikte başlayan soğuktan korunmak için Adana'da buldukları boş tarlalara kendi imkanları ile çadırlar yapıyorlar. Yaptıkları çadırların içerisinde toprak üzerinde yatmak sorunda kalan mülteciler duyarlı vatandaşların yardımlarını bekliyor. 

Suriyelilerin bu durumundan haberdar olan Fukara-Der ve Sütun Haber Araştırma Merkezi geçtiğimiz hafta içerisinden yaklaşık 350 battaniye yardımında bulundu. 

Yapılan bu yardımın yetersiz kalması üzerine bir kampanya başlatan dernek yetkilileri başta Asımın Nesli, Yedibaşak derneklerleri olmak üzere bir çok kurum ve şahısdan yardım talebinde bulundu. 

Kampanyanın ilk hedefi 500 battaniye ve çadırlarda yaşayan ve tesbit edilmiş 270 çocuğa ayakkabı ve çorap almak olarak belirlendi. 

Bunun yanı sıra Suriye içerisindeki bir kamptanda 200 çocuk için acil ayakkabı talep edildiğini belirten Fukara-Der başkanı Hasan SÜSLÜ acil olarak en az 500 ayakkabı ulaştırılması gerektiğini belirtti. 

Kampanyanın duyurulduğu facebook etkinlik sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilir yardımlarınızı iletebilirsiniz. 

BU HAYIRI KAÇIRMAYIN 

Battaniye fiyatının 20tl, ayakkabın ise 10tl alınacağı bu iyilik köprüsünde sizde az demeden katkıda bulunun. 

Bankamatikten (Zirrat Bankası) yapacağınız yardımlardan havale ücreti kesilmemesi yapılacak küçük yardımlarında önemini arttırmakta. 

FAKİRİN HALİNDEN FUKARA ANLAR 

Hasan SÜSLÜ'nünde zaman zaman paylaşımlarında 50tl veya 20tllik yardımların geldiğini açıklaması FAKİRİN HALİNDEN FUKARA anlar sloganı çok anlamlı hale getiriyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV