• Diğer

Röportaj

Üç Mustafa Üzerine...

Son günlerde aldığı eleştirilerle gündemden düşmeyen Mustafa İSLAMOĞLU hakkında bir röportaj daha yapıldı.

Üç Mustafa Üzerine...

3 Kasım 2014 16:07
-A

+A

 
“ÜÇ MUSTAFA ÜZERİNE…”
(Mustafa İslamoğlu hakkında Muhammed Fatih Ergün ile yapılan 2. röportaj)
 
Mustafa İslamoğlu hakkında, 19.04.2014 tarihinde Hacı Ali Doğan ile yaptığı ve Anadolu Bülteni haber sitesinde “Üç Mustafa” başlığı ile yayınlanan uzun röportajı sonrasında Muhammed Fatih Ergün, Ferhat Yelten ile 02.11.2014 tarihinde “Üç Mustafa Üzerine…” konulu ikinci bir röportaj yapmıştır.
 
Muhammed Fatih Ergün, bu röportajında; Yelten’in sorularını yanıtlamış, ilk röportajından bu yana Mustafa İslamoğlu, yakın çevresi ve sevenlerinin sessizliğine ve niteliksiz tepkilerine değinmiş; Mustafa İslamoğlu’nun Cübbeli Ahmet’in hezeyanlarına, Baran Dergisi’nin itham ve isnatlarına, babası Ahmet İslamoğlu’nun sözlerine, İhsan Şenocak’a ve başkalarına haklı-haksız cevaplar yetiştirmeye çalıştığı halde kendisine yönelttiği suçlamalar karşısında o günden bugüne sükut orucuna niyet ettiğini ve aylardır bu orucundan iftar etmediğini söylemiştir.
 
Muhammed Fatih Ergün bu anlatımlarında; Mustafa İslamoğlu’nun samimiyetsiz ve iki yüzlü davrandığını, din üzerinden geçindiğini, mealinin önsözünde “meleklerle ilişki” imâsında bulunarak halk nezdinde bu tür mistik söylemlerle akreditasyon arayışında olduğunu, popülerite sevdası taşıdığını, oportünist davranışlar sergilediğini dile getirmiş, İslamoğlu’nun vaktiyle Fethullah Gülen ve örgütü ile ilişki arayışında iken yazdığı “Üç Üstad” başlıklı makalesindeki Nurculara yaranma çabasına ve örgütten beklentilerine değinmiş, Said Nursi’nin ölüsü üzerinden bile bir şeyler devşirmeye çalıştığını belirtmiştir.
 
Bunların yanı sıra; karşıt söylemlerinde hayli iddialı görünen Muhammed Fatih Ergün; Mustafa İslamoğlu’nun din bakımından yetkisizliğini, dil bakımından yetersizliğini dile getirmiş; eserlerinde intihal yaptığını, yöneltilen eleştiriler karşısında kendisini aciz ve çaresiz hissedince ya bir takım ikna kabiliyeti taşımayan bahanelerle sessiz kaldığını ya da şimdilerde olduğu gibi, 28 Şubat öncesi dönemlerden bu yana egemen güçlere ve statükoyu savunan kesimlere karşı bile kullanmadığı tekfir jargonunu bugün kendisini eleştiren geleneksel Müslümanlara karşı kullanacak kadar düştüğünü, tekfircilikten medet umarak vaziyeti idare etmeye çalıştığını ve düştüğü zor durumdan kendisini kurtarmaya çalıştığını söylemiştir.
Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
hamdullah 7 Kasım 2014 13:53

birincisi, spam abdullah yazın google'da... ikincisi soru soran şahsın adını yazın... not: islamoğlu'nun sevmediğim tarafları da var sevdiğim tarafları da, ama bu adil olmamamızı gerektirmiyor.

Cevapla
Murat KAR 5 Kasım 2014 15:52

Ergün daha kitabın adını bile verirken tahrife ve tahribe başlamışsın. Önce muharref anlayışına bir ayar çek. Hem iftira ettiğin kişi sana bilmem kaç gömlek büyük gelir. İnsaflı ol. Maide Sekizinci ayeti hatırla. Kendine zulmetme.

Cevapla
MEHMET ÜNVER 5 Kasım 2014 10:26

Sizin Gibilerin mustafa hoca gibilerini kötülemekten ve bundan prim elde etmekten başka bir işiniz yok sizleri allahıma havale ediyorum. Allah sizleri islah etsin

Cevapla
öner

teşekkürler

mustafa tosun 4 Kasım 2014 22:20

sizin derdiniz ne derdiniz.. kişileri konuşmanız basitliği gösteriyor.. islamoğlunun hataları günahları olabilir elbette.. sizler kime neyi anlatıyorsunuz... ama biz onun güzel yönlerinden faydalanıyoruz..

Cevapla
fatma arabali 4 Kasım 2014 18:53

Uzun uzun bir seyler yazacak degilim.bu kisiler mustafa islamoglu hocam uzerinden pirim yapmak istiyorlar.hocamin kitabini okumus cok iyi anlamis biriyim.daha once facede yayinlamis hocamin aleyhine yazip durmustu.yetmedi utanmadan 850numarayla baslayan nodan msj atmis.ne yaparsaniz yapin hakikatin ustunu ortemiyeceksiniz. Hocam calisiyor uretiyor onun derdi bir kisiye daha hakikatleri ulastirmaktir.ya siz ne yapiyirsunuz karalama kampanyasi baska bir sey degil.sizleri kiniyorum ve Allaha havale ediyorum.facedede epeyce cevabinizi almistiniz tutturamadiniz birde msj atiyorsunuz.cikin hidin sayfamdan sizi bir daha gormek duymak istemiyorum.birakin hocamin yakasinida onu karalamayida adam gibi bir seyler uretin size kulak versin insanlar buradan size pirim yok is cikmaz.

Cevapla
idris sahin

artik muslumanlarin, kendilerinden farkli dusunen entellektuellere saldirmasini kiniyorum..biryandan birbirimizi niye kestigimizi; birkesimin niye ihanet icerisinde oldugunu ve nedenlerini srastirsaniz daha iyi olur...sizlrrin yaptigini yahudiler hszreti isa ya yapmisti...

  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

ARŞİV